Готова CMS чи самописний сайт?

Розглянемо переваги та недоліки готових CMS та власноруч написаних рішень для створення сайтів.

CMS (Content Management System) - це програмне забезпечення, яке складається з багатьох компонентів та встановлюється безпосередньо на серверну платформу з метою створення інтернет-ресурсів різного типу, таких як блоги, інтернет-магазини, новинні портали та інші. CMS надають можливість легко управляти сайтом, зокрема, публікувати контент без необхідності знання html-верстки.

Що стосується недоліків, CMS може мати обмеження у зміні дизайну та функціональності, а також може бути менш гнучкою, ніж ручне написання рішень.

За статистикою, більше 99% існуючих сайтів розробляються на базі різних CMS, яких існує величезна кількість.

Якщо Ви вагаєтесь між CMS та власноручним розробленням, рекомендуємо звернутися до професійних веб-розробників, які зможуть допомогти з вибором оптимального рішення для Вашого сайту.

Які CMS існують і користуються найбільшою популярністю?

Деякі CMS, безумовно, використовуються частіше за інших і мають масу позитивних відгуків. Наприклад, WordPress, Joomla, Drupal, DLE, vBulletin мають всесвітню популярність і величезна кількість сайтів, які ними користуються.

Найбільш популярною і широко використовуваною системою є WordPress. Спочатку вона розроблялася для швидкого створення сайтів блогів. Однак потім поступово вдосконалювалася і в процесі розробки досить велика кількість плагінів, які розширювали основні можливості WordPress. Наприклад, зараз ця система успішно використовується для створення багатьох типів сайтів для бізнесу. , в тому числі успішні інтернет-магазини та новинні портали.

Перевагами WordPress є його швидка установка, велика кількість шаблонів дизайну (тем оформлення для WordPress) і додаткових плагінів. Хостинг WordPress можна запустити на всіх наших трайфах. Система має безліч корисних технічних можливостей, за допомогою яких набагато простіше і зручніше створити сайт.

Ще одним досить популярним серед інших CMS є Joomla. Вважається потужним інструментом для розробки веб-ресурсів різної тематики і рівнів складності. Він використовується для розробки невеликих сайтів-візиток, порталів з новинами, репозиторіїв медіафайлів, форм для відправки даних і т.д. Серед основних її переваг варто виділити безкоштовні, охоронні, а також велика кількість розширень. Детальніше про плюси і мінуси системи тут . CMS Joomla навряд чи можна назвати легкою в освоєнні, особливо в порівнянні з іншими аналогічними CMS. Головним конкурентом Joomla є WordPress, який ще простіше в освоєнні. Якщо ви вибрали Joomla для свого сайту, скористайтеся нашою інструкцією по установці її на хостинг, це значно спростить роботу.

Третім в моєму списку популярних CMS є Drupal. Вона також успішно використовується для створення блогів. На відміну від WordPress, має більш складну систему захисту. Але, на жаль, Drupal менш зручний для користувачів, які мають мало знань в області сайтобудування.

Однак Drupal досить добре підходить для розвитку різних бізнес-проектів, при цьому активно розвиваючись. За допомогою Drupal вони створюють корпоративні сайти, особисті сайти (сайти-візитки або особисті портфоліо), блоги, соц. мережах та інтернет-магазинах. Drupal має велике і активне співтовариство, тому якщо вам потрібна консультація або допомога по налаштуванню системи, ви завжди знайдете, до кого звернутися. Крім того, CMS має безліч додаткових модулів, за допомогою яких можна додавати на сайт найрізноманітніші функції, наприклад, блоги користувачів, форуми, OpenID, профілі і т.д. Drupal ідеально оптимізований для пошукових систем. Вона включає в себе важливі параметри для просування. А додавання модулів дозволяє ще більше збільшити можливості цієї CMS. Фахівці відзначають, що як тільки ви звикнете до цієї системи, вона здасться вам вкрай зручною в порівнянні з іншими CMS. Вибір за вами! 

Вищеописані системи безкоштовні, тому їх часто вибирають для розробки сайтів як початківці веб-майстри, так і ті, хто планує будувати бізнес в інтернеті. Крім них існують і платні CMS. Кожна з яких наділена своїми можливостями і особливостями. Серед платних CMS найбільш популярними є 1С-Бітрікс, UMI. CMS, NetCat, HostCMS, CS-Cart, DataLife Engine, AMIRO. CMS та інші.

 Рішення, написані самостійно.

Крім використання безкоштовної або платної CMS для сайту, ви також можете створити сайт, використовуючи самостійно написане рішення. Чому варто вибрати саме цей варіант і чому він краще для CMS:

1) Хороша адаптація для кожного окремого сайту з урахуванням необхідних функцій.

2) Більш швидка робота сайту, за рахунок відсутності додаткових модулів, які є в кожній CMS і які створюють додаткове навантаження на сервер.

3) Більш високий ступінь безпеки, яка призначена для конкретного сайту. Як відомо, будь-яку CMS часто зламують, так як система захисту стандартна для всіх сайтів.

 Переваги використання готової CMS також перспективні, наприклад:

1) Процес установки двигуна займає небагато часу, як і конструкція. Наповнити сайт контентом досить легко і цей процес швидкий.

2) Готові модулі дозволяють збільшити або зменшити функціональність ресурсу, повністю адаптуючи сайт під потреби власника. Для власника сайту на CMS передбачений широкий спектр додаткових можливостей для роботи з сайтом, для цього достатньо підключити відповідний плагін.

3) Вартість CMS (не включаючи безкоштовні) набагато нижче, ніж вартість розробки сайту з нуля. Тому якщо ви хочете заощадити, то використання CMS стане більш практичним варіантом.

Вибір робиться дуже індивідуально виходячи з особистих переваг, бюджету і необхідного функціоналу для сайту.

Якщо ваш сайт комерційний, то йому обов'язково потрібна хороша безпека. Її можна досягти, адаптувавши CMS, або написавши власний сайт, який буде мати необхідний рівень безпеки.