Як вибрати хостинг для сайту або інтернет-магазину

Якщо ви плануєте створити власний сайт або інтернет-магазин, то вам знадобиться хостинг. Хостинг - це місце, де зберігаються файли веб-сайтів. У цій статті ми розглянемо популярні види хостингу - в чому перевага кожного з них і який хостинг вибрати для інтернет-магазину.

Існує чотири основних типи хостингу - віртуальний хостинг, хмарний хостинг, VPS хостинг і виділені сервери. Виділені сервери підходять тільки для розробників з великим досвідом роботи, тому детально про них говорити не будемо.

Віртуальний хостинг

Віртуальний хостинг схожий на багатоквартирний будинок, де у кожного мешканця є свій виділений простір, але комунікації загальні.

Віртуальний хостинг влаштований таким чином, що на одному потужному сервері програма ділить ресурси сервера на численні рахунки. Замовляючи план віртуального хостингу, ви отримуєте свою невелику частину на сервері і розміщуєте сайт або інтернет-магазин по сусідству з іншими клієнтами.

Віртуальний хостинг підійде для новачків, оскільки дає можливість відразу розмістити сайт на сервері і опублікувати його в інтернеті. Вам не потрібно налаштовувати програмне забезпечення на сервері - всі налаштування вже виконані фахівцями хостингової компанії.

 

Плюси віртуального хостингу:

  • Зручна панель управління

Замовляючи послугу, ви отримуєте кастомізовану панель управління хостингом, в якій можна управляти файлами сайту, поштою домену, доменами, резервними копіями і так далі.

  • Адміністрування сервера хостинг-провайдером

Провайдер стежить за тим, щоб сервер працював стабільно, а програмне забезпечення регулярно оновлювалося. Це особливо корисно для тих, хто має мінімальні технічні знання в області адміністрування серверів.

  • різноманітність тарифів

Якщо вам потрібно створити гарний блог, вибирайте хостинг для сайтів WordPress. Якщо ви хочете створити власний магазин, є хостинг для інтернет-магазину, на нього попередньо встановлюється популярний движок OpenCart. Для сайтів-візиток або цільових сторінок шукайте тарифи з конструктором сайтів.

  • Низька ціна

Облікові записи спільного хостингу займають менше місця на спільному сервері, що робить ціни нижчими.

  • Додаткові послуги в подарунок

При покупці віртуального хостингу на тривалий термін хостинг-провайдери часто дарують в подарунок домени, SSL-сертифікати і виділені IP-адреси.

Мінуси віртуального хостингу:

  • Немає можливості встановлювати або змінювати програми

У сервісі віртуального хостингу ви не зможете встановити сторонню програму або змінити поточну, так як відсутній доступ адміністратора.

  • «Галасливі» сусіди

Сусіди по серверу можуть зловживати його владою. Через це ваші сайти можуть працювати повільніше. Хостингові компанії стежать за тим, щоб цього не сталося, але такі ситуації не виключені.

  • Обмеження ресурсів

Віртуальні хостинг-провайдери встановлюють ліміти на використання ресурсів. Це необхідно для того, щоб не було зловживань з пункту вище. Але такі обмеження можуть перешкодити вам, якщо ви хочете розсилати на своєму сайті великі email-розсилки або велика кількість медіафайлів.

Віртуальний хостинг підійде вам, якщо:

  1. Ви хочете створити невеликий сайт-візитку, блог, інформаційний сайт, на якому спочатку не буде більше 1-1,5 тисяч відвідувачів в день
  2. Ви тільки починаєте розвивати бізнес і думаєте про те, як вибрати хороший хостинг для магазину з кількістю товарів в межах декількох тисяч

Хмарний хостинг

Уявіть, що керівництво житлового комплексу вирішило пожартувати і подарувало вам замість цілої квартири кухню в одному будинку, спальню в другому, ванну в третьому. Жити в такій квартирі було б некомфортно, а ось у випадку з хостингом - так ще краще.

Отже, хмарний хостинг - це віртуальний хостинг, який використовує кілька серверів одночасно. З різних серверів береться оперативна пам'ять, потужність процесора та інші ресурси. Це допомагає краще розподілити навантаження на обладнання. Завдяки цьому сайти на хмарному хостингу працюють більш стабільно.

Контент сервісу копіюється відразу на 3 носія, які об'єднуються в одну хмару. Якщо один носій вийде з ладу, його швидко замінять на другий, і це ніяк не позначиться на роботі сайту.

 

Плюси хмарного хостингу:

  • Зручна панель управління

Як і у випадку з віртуальним хостингом, ви отримуєте кастомізовану панель управління, яка зручна для роботи з файлами сайту, базами даних, поштою і резервними копіями.

  • Адміністрування сервера хостинг-провайдером

Провайдер налаштовує сервер і регулярно оновлює програмне забезпечення за вас.

  • Додаткові послуги в подарунок

Купуючи хмарний хостинг на тривалий термін, ви також можете отримати домен, сертифікат SSL і виділену IP-адресу в подарунок.

  • Стабільність сайтів

Кожен файл сайту в хмарі копіюється на 3 копіювальні диски на різних серверах. Якщо з одним сервером щось трапляється, воно швидко замінюється другим. Завдяки цьому сайт мінімально виходить в автономний режим.

Мінуси хмарного хостингу:

  • Немає можливості встановлювати або змінювати програми

У хмарному хостингу у вас немає доступу адміністратора, тому ви не можете встановити деяке програмне забезпечення.

  • Обмеження ресурсів

На хмарному хостингу теж є обмеження на використання ресурсів. Таким чином, сусіди по серверу не зможуть вплинути на ваш сайт, надсилаючи багато електронних листів. Однак ці обмеження стосуються і вас.

  • Более высокая цена по сравнению с виртуальным хостингом

Для организации облачного хостинга вместо 1 сервера используется 3, из-за этого его стоимость выше.

Облачный хостинг вам подойдет, если:

  1. У вас крупный интернет-магазин с большим количеством транзакций
  2. У вас запущена реклама сайта для привлечения посетителей
  3. У вас есть любая другая причина, из-за которой сайту критично важно быть в онлайне 24/7

VPS-хостинг

VPS-хостинг – это виртуальный приватный сервер. Его можно сравнить с пентхаусом – сервер находится на одном сервере по соседству с другими VPS, но их намного меньше. Также VPS получает больше ресурсов сервера. На VPS у вас есть права администратора и возможность настраивать сервер почти без ограничений.

 

Плюсы VPS-хостинга:

  • Доступ администратора

Вы можете установить на VPS любую программу, которая необходима для работы сайта или интернет-магазина.

  • Возможность докупить ресурсы сервера

Если ваш проект растет, можно докупить память, дисковое пространство или ядра процессора без перехода на другой тариф.

  • Меньше соседей на сервере

На VPS-носителе меньше учетных записей, поэтому ресурсы сервера делятся между меньшим количеством пользователей. Благодаря этому ниже вероятность того, что сосед по серверу повлияет на работу вашего сайта.

Минусы VPS:

  • Администрирование сервера

При покупке VPS вы сами отвечаете за установку и своевременное обновление программного обеспечения. Это вызовет много вопросов, если у вас нет или мало опыта в администрировании сервера.

  • Более высокая стоимость

Цены на VPS обычно выше, чем на виртуальный или облачный хостинг.

Вам подойдет VPS-хостинг если:

  1. Сайт стал популярным и насчитывает около 3-10 тысяч посетителей в сутки
  2. Для работы сайта нужны тонкие настройки сервера или установка дополнительного ПО

Также если перед вами стоит вопрос о том, как выбрать хостинг для сайта интернет-магазина, обратите внимание на дата-центр, в котором будет находиться услуга. Например, интернет-магазин с целевой аудиторией в Украине лучше размещать в украинском дата-центре. Так скорость ответа сайта будет выше, а поисковые роботы будут чаще выдавать сайт при запросе на территории Украины.

Бесплатный хостинг как альтернатива платной услуге

Бесплатный хостинг рекомендуется для сайтов личного пользования, например, для блога с небольшим  потоком посетителей.

 

Если вам нужно выбрать хороший хостинг для интернет-магазинов и публичных  сайтов, то бесплатного хостинга стоит избегать по нескольким причинам:

  • Данные в опасности

Предоставляя услугу бесплатного хостинга, компания может безвозвратно удалить данные сайта без ведома владельца.

  • Нестабильная работа сайта

Хостинг-провайдер не несет ответственности за постоянную доступность сайта.

  • Ограниченные возможности

Бесплатный хостинг предоставляет минимальные ресурсы для сайта, чего часто становится недостаточно. Дополнительные возможности стоят денег.

  • Нет уникального имени сайта

На бесплатных площадках клиентам предоставляются бесплатно только поддомены основного имени сайта, например: mysite.superfreehosting.com. Такие поддомены плохо запоминаются и не вызывают доверия у потенциальных посетителей.

  • Всюду реклама

Чтобы окупить пользование бесплатной услугой, хостинг-провайдер не скупится на рекламу, которая будет отображаться на самом видном месте вашего сайта. Чтобы отключить рекламу, нужно заплатить.

Шпаргалка по выбору хостинга для сайта

  • Виртуальный хостинг

Подходит для новичков. Главный плюс – не нужно беспокоиться об администрировании сервера.

  • Облачный хостинг

Все преимущества виртуального хостинга плюс дополнительная стабильность работы сайтов. Подходит для проектов, которым важно быть в онлайне 24/7.

  • VPS-хостинг

Решение для проектов, которым нужны тонкие настройки сервера. Подходит, если на сайте много товаров или большой поток посетителей.

  • Выделенный сервер

Подходит для разработчиков с опытом и очень крупных проектов.